שיווק - GoodOne

הקו המוביל את חברת GoodOne הוא שהאסטרטגיה קודמת לכל פעולה, גם אם אותה פעולה נתפסת באותה עת כמובנת מאליה ונדרשת. האסטרטגיה השיווקית, לתפיסתנו, פרוסה כמטרייה מעל לכל פעילות תקשורתית, שיווקית, פרסומית או תדמיתית וקודמת לה בלוח הזמנים. היא מפת הדרכים החשובה ביותר עבורנו ועבור הלקוח לפני היציאה לדרך. כשרבותינו דרשו "סוף מעשה במחשבה תחילה" הם כנראה התכוונו לתכנון המקדים לפני ה"יציאה לדרך". מודל ה-SWOT הוא המוכר ביותר לשם כך, אך יש אחרים ומעודכנים ממנו.

כולנו מכירים את תרשים ה- (SWOT (Strengths, Weaknesses, Opportunities & Threats  המנתח את מצבו של הלקוח לקראת גיבוש האסטרטגיה השיווקית/ תקשורתית/ פרסומית שתענה לצרכיו ולרצונותיו.
המודל ישן וותיק וכבר נבנו מודלים מתקדמים ומדויקים ממנו. מסתבר שמודל SWOT החל בכלל כ- SOFT Satisfactory, Opportunities, Failures & Threats ומייחסים את פיתוחו ל-Harvard Business School ולפעילות שנעשתה שם באמצע המאה ה-20. המודל מחלק את העולם ל"הם" ול"אנחנו" ולדעת רבים מקבע את הארגון להתחפר בדל"ת אמותיו ולהיערך ל"מלחמה". את מקומו של מודל זה תופסים מודלים חדשים והוליסטיים הרואים ב"חוץ" וב"פנים" מונחים דיפוזיים שניתן לנוע בהם וביניהם. מודלים אחרים מתמודדים עם לקונה נוספת במודל SWOT, שהיא היעדר הדינמיות של תפיסת המציאות. רבות הפעמים שבהן הגענו לנתח את מצבו של הלקוח והסביבה שבה הוא פועל, ובמהלך פעילותינו השתנתה המציאות ואיתה הגדרות היסוד של הניתוח האסטרטגי ואפילו אקסיומות הפעולה שהניעו את הלקוח בראשית ימיו.
דווקא בשל המציאות הדינמית, המאפיינת בעיקר את העידן הזה, חייבת להימצא "מפת דרכים אסטרטגית" שאליה יש להתייחס – גם אם לכפור בה – במהלך הדרך ולשרטטה מחדש.

מפת הדרכים האסטרטגית היא למעשה תכנית העבודה שאנו תופרים למידותיו של הלקוח והיא מתאימה,
כמו כל חליפה יוקרתית, רק לו, כי היא הותאמה לצרכיו הקונקרטיים.
בתכנית האסטרטגית ניתן למצוא ארגז כלים עשיר ודינמי שבו, בין השאר:
– אסטרטגיה תקשורתית ותדמיתית
– ניהול שוטף של תקשורת מאבקית
– ניהול משברים נקודתיים ומתמשכים
– ניהול קמפיין פרסומי כולל
– פעילות עשירה של פרסום דיגיטלי קלאסי
– פעילות מתקדמת של פרסום מבוסס קהלים (DATA)
ועוד.